ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA

Kent Atölyeleri-2: “Kentte Ekoloji- Tür Say: Validebağ Korusu”

19.12.2021

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından düzenlenmekte olan "Kent Atölyeleri"nin ikincisinde sürdürülebilir kent teması ile “Tür Say” etkinliği yapılacak. “Kentte Ekoloji- Tür Say: Validebağ Korusu” isimli atölyenin yürütücülüğünü yaban hayatı biyoloğu/ornitolog Nuh Kubilay, jeoloji mühendisi Gökhan Sapmaz ve bölümümüz araştırma görevlisi Ayça Çelikbilek üstlenecek.

1. Derece doğal sit alanı ilan edilerek koruma alanı ilan edilen Validebağ Korusu’nda yapılacak olan atölyede, alanda bulunan canlı türleri tespit edilerek, arazinin biyoçeşitliliği kayıt altına alınacak ve haritalandırılacaktır. Yapılacak olan tespit çalışmasından sonra, katılımcılara tespit edilen türler ile ilgili bilgi verilecektir.

Atölye, ilgili herkesin katılımına açıktır. Katılımcılara dijital katılım belgesi verilecektir.

Atölyenin verimli geçebilmesi adına katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle atölyeye katılacak olan kişilerin buradaki katılım formunu doldurmaları gerekmektedir. Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi, kişilerin forma yazdıkları mail adreslerine iletilecektir.

Not: Tüm katılımcıların doğada yürüyüşe uygun ayakkabı, kıyafet, yağmurluk vb. malzeme ile gelmesi beklenmektedir. Katılımcılar alana ulaşımlarını kendileri sağlayacaktır.  

Tarih:  19 Aralık 2021 Pazar
Saat: 13:00